event burgee venue burgee

Rörviksdagen 2013

Rörviks Segelsällskap

Rörviksdagen 2013-06-09

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 9/6 R2 9/6 Total Nett
1st E-jolle SWE 3636 RÖSS Carl Ferm 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd E-jolle SWE 3671 RÖSS Victor Berg 3.0 2.0 5.0 5.0
3rd E-jolle SWE 28 RÖSS Johanna Thiringer 2.0 3.0 5.0 5.0
4th E-jolle SWE 3569 RÖSS Karl Nyström 5.0 4.0 9.0 9.0
5th E-jolle SWE 3597 RÖSS Hanna Gärdhagen 4.0 5.0 9.0 9.0

Feva Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 9/6 R2 9/6 Total Nett
1st Feva SWE 4424 LDSS Gustav Theander / Jessica Lundgren 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Feva SWE 5129 SS Fram Frida Johansson / Jonathan Rosenberg 3.0 2.0 5.0 5.0
3rd Feva SWE 1788 SS Fram Stina Eriksson / Mathilda Hedelin 2.0 3.0 5.0 5.0
4th Feva SWE 3083 RÖSS Emil Hjerdin / Matilda Kinnerfors 4.0 4.0 8.0 8.0

Optimist A Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 23, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 9/6 R2 9/6 Total Nett
1st Optimist A SWE 4215 RÖSS Joel Warvne 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Optimist A SWE 4417 RÖSS Marcus Warvne 3.0 2.0 5.0 5.0
3rd Optimist A SWE 4497 RÖSS Eskil Jonasson 2.0 5.0 7.0 7.0
4th Optimist A SWE 4413 RÖSS Albin Bergqvist 4.0 4.0 8.0 8.0
5th Optimist A SWE 4348 HJBK Rasmus Alnebeck 7.0 3.0 10.0 10.0
6th Optimist A SWE 4416 RÖSS Anton Bergqvist 5.0 6.0 11.0 11.0
7th Optimist A SWE 4525 RÖSS Fabian Magnusson 6.0 8.0 14.0 14.0
8th Optimist A SWE 4488 RÖSS Fredrik Hansson 10.0 7.0 17.0 17.0
9th Optimist A SWE 4133 LDSS Hedvig Hedström 8.0 10.0 18.0 18.0
10th Optimist A SWE 4321 RÖSS Johanna Edh 11.0 9.0 20.0 20.0
11th Optimist A SWE 4510 HJBK Theo Björk 9.0 15.0 24.0 24.0
12th Optimist A SWE 4403 LESS Oscar Fyrk 14.0 11.0 25.0 25.0
13th Optimist A SWE 4269 LDSS Julia Dahlberg 18.0 13.0 31.0 31.0
14th Optimist A SWE 4229 LDSS Freja King 13.0 18.0 31.0 31.0
15th Optimist A SWE 4356 RÖSS Sebastian Zamola 15.0 16.0 31.0 31.0
16th Optimist A SWE 4092 RÖSS Fanny de Susini 21.0 12.0 33.0 33.0
17th Optimist A SWE 4014 HJBK Anton Lundin 19.0 14.0 33.0 33.0
18th Optimist A SWE 4517 LDSS Charlotta Harlin 12.0 23.0 35.0 35.0
19th Optimist A SWE 4209 RÅSS Ture Strömberg 17.0 19.0 36.0 36.0
20th Optimist A SWE 4397 LDSS Klara Utterström 20.0 17.0 37.0 37.0
21st Optimist A SWE 4317 RÖSS Ludwig Hagby 16.0 22.0 38.0 38.0
22nd Optimist A SWE 4309 STSS Anton Karlsson 22.0 20.0 42.0 42.0
23rd Optimist A SWE 4499 RÖSS Irma Holmgren 23.0 21.0 44.0 44.0

Optimist B Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 9/6 R2 9/6 Total Nett
1st Optimist B SWE 4426 RÖSS Ramus Lindström 1.0 2.0 3.0 3.0
2nd Optimist B SWE 4278 LDSS Calle Lindbom 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Optimist B SWE 4172 RÖSS Jonatan Krensler 3.0 6.0 9.0 9.0
4th Optimist B SWE 4018 KKKK Theo Westerlind 5.0 4.0 9.0 9.0
5th Optimist B SWE 4045 LESS Martina Carlsson 2.0 8.0 10.0 10.0
6th Optimist B SWE 4529 LDSS Hugo Sundström 13.0 1.0 14.0 14.0
7th Optimist B SWE 3734 BKSS Johan Bengtsson 9.0 5.0 14.0 14.0
8th Optimist B SWE 4453 HJBK Axel Burlin 6.0 10.0 16.0 16.0
9th Optimist B SWE 3849 BKSS Åke Fredriksson 8.0 9.0 17.0 17.0
10th Optimist B SWE 4283 RÖSS Svea Sahlin 11.0 7.0 18.0 18.0
11th Optimist B SWE 4274 BKSS Arvid Fredriksson 7.0 11.0 18.0 18.0
12th Optimist B SWE 4128 RÖSS Lukas Lindström 10.0 13.0 23.0 23.0
13th Optimist B SWE 3432 RÅSS Rasmus James 12.0 12.0 24.0 24.0
14th Optimist B SWE 3784 BiKSS David Baatz 14.0 14.0 28.0 28.0

Optimist C Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 9/6 R2 9/6 Total Nett
1st Optimist C SWE 4031 LDSS Christoffer Harlin 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Optimist C SWE 4314 RÅSS Björn Vikinge 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Optimist C SWE 8 LDSS Maya King 4.0 3.0 7.0 7.0
4th Optimist C SWE 3465 LDSS Mia Petersson 3.0 5.0 8.0 8.0
5th Optimist C SWE 22505 RÖSS Gustaf Sevedag 5.0 4.0 9.0 9.0
6th Optimist C SWE 22062 STSS Wiliam Karlsson 6.0 6.0 12.0 12.0
7th Optimist C SWE 13 RÖSS Tilda Wahlén 7.0 8.0 DNS 15.0 15.0

http://www.rorviksss.se/

http://www.rorviksss.se/

Sailwave Scoring Software 2.9.7
http://www.sailwave.com/