event burgee venue burgee

Rörviksdagen

Rörviks Segelsällskap

PRELIMINÄR RESULTAT - Rörviksdagen 2014-06-08 - (stämmer inte riktigt ännu)

Optimist A Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 24, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club Race 1 Race 2 Total Nett
1st Optimist A 4351 Carl Hörfeldt LESS 1.0 3.0 4.0 4.0
2nd Optimist A 4278 Calle Lindbom LDSS 4.0 1.0 5.0 5.0
3rd Optimist A 4426 Rasmus Lindström RÖSS 2.0 5.0 7.0 7.0
4th Optimist A 4172 Jonathan Krensler RÖSS 8.0 2.0 10.0 10.0
5th Optimist A 4417 Marcus Warvne RÖSS 7.0 4.0 11.0 11.0
6th Optimist A 4341 Axel Jonsson Öhström KKKK 9.0 6.0 15.0 15.0
7th Optimist A 4529 Hugo Sundström LDSS 6.0 10.0 16.0 16.0
8th Optimist A 4544 Johan Bengtsson BKSS 5.0 13.0 18.0 18.0
9th Optimist A 4517 Charlotta Hallin LDSS 11.0 7.0 18.0 18.0
10th Optimist A 4128 Lukas Lindström RÖSS 10.0 8.0 18.0 18.0
11th Optimist A 4530 Matilda Werton LDSS 3.0 19.0 22.0 22.0
12th Optimist A 4321 Johanna Edh LDSS 14.0 9.0 23.0 23.0
13th Optimist A 4406 Filippa Nordlander LESS 15.0 12.0 27.0 27.0
14th Optimist A 4317 Ludwig Hagby RÖSS 17.0 11.0 28.0 28.0
15th Optimist A 4488 Fredrik Hansson RÖSS 13.0 15.0 28.0 28.0
16th Optimist A 4133 Hedvig Hedström LDSS 12.0 17.0 29.0 29.0
17th Optimist A 4541 Karolina Landmark RÖSS 16.0 14.0 30.0 30.0
18th Optimist A 4555 Fanny de Susini RÖSS 18.0 16.0 34.0 34.0
19th Optimist A 4396 Emma Hörfeldt LESS 20.0 18.0 38.0 38.0
20th Optimist A 4501 Tilde Zeeberg LDSS 19.0 22.0 41.0 41.0
21st Optimist A 4430 Madeleine Åsberg   21.0 20.0 41.0 41.0
22nd Optimist A 4116 Zoe Opendries HJBK 23.0 21.0 44.0 44.0
23rd Optimist A 4306 Felicia Fernström RÖSS 22.0 23.0 45.0 45.0
24th Optimist A 8088 Andreas Brandt ASS 24.0 24.0 48.0 48.0

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club Race 1 Race 2 Total Nett
1st E-jolle 3674 Joel Warvne RÖSS 2.0 1.0 3.0 3.0
2nd E-jolle 3577 Sebastian Juhlin BKSS 5.0 2.0 7.0 7.0
3rd E-jolle 3585 Johanna Loftäng RÅSS 4.0 3.0 7.0 7.0
4th E-jolle 3671 Victor Berg RÖSS 3.0 4.0 7.0 7.0
5th E-jolle 3636 Carl Ferm RÖSS 1.0 7.0 8.0 8.0
6th E-jolle 3490 Hanna Gärdhagen RÖSS 7.0 5.0 12.0 12.0
7th E-jolle 3543 Johan Hansson RÖSS 8.0 6.0 14.0 14.0
8th E-jolle 30 Sofie Petersson RÖSS 6.0 8.0 14.0 14.0

Feva Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club Race 1 Race 2 Total Nett
1st Feva 2235 Isa Olsson, Hanna Mårtensson BKSS 2.0 1.0 3.0 3.0
2nd Feva 3603 Elin Sevedag / Maja Haga LDSS 1.0 3.0 4.0 4.0
3rd Feva 1677 Julia Holmgren / Matilda Kinnefors RÖSS 3.0 2.0 5.0 5.0

Optimist B Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 20, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club Race 1 Race 2 Total Nett
1st Optimist B 4510 Christoffer Hallin LDSS 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Optimist B 4336 Johan Kylebäck HJBK 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Optimist B 4143 Filip Fjelddahl LESS 8.0 2.0 10.0 10.0
4th Optimist B 3734 Erik Bengtsson BKSS 5.0 6.0 11.0 11.0
5th Optimist B 4347 Gustaf Sevedag RÖSS 7.0 5.0 12.0 12.0
6th Optimist B 4214 Malcom Björsson ASS 3.0 10.0 13.0 13.0
7th Optimist B 4283 Svea Sahlin RÖSS 11.0 4.0 15.0 15.0
8th Optimist B 4120 Julia Werton LDSS 2.0 16.0 18.0 18.0
9th Optimist B 4063 Elsa Aronsson LESS 6.0 12.0 18.0 18.0
10th Optimist B 3608 Erik Fyrk LESS 12.0 8.0 20.0 20.0
11th Optimist B 4413 Emil Jahrsten LESS 14.0 9.0 23.0 23.0
12th Optimist B 4271 Karl Landmark RÖSS 10.0 13.0 23.0 23.0
13th Optimist B 3716 Carl Fhyr ASS 13.0 11.0 24.0 24.0
14th Optimist B 4123 Love Carlander HJBK 18.0 7.0 25.0 25.0
15th Optimist B 3882 Jonatan Rosander RÅSS 9.0 21.0 DNC 30.0 30.0
16th Optimist B 3998 Gabriel Fischer RÖSS 15.0 15.0 30.0 30.0
17th Optimist B 4444 Maja Hedin LESS 17.0 14.0 31.0 31.0
18th Optimist B 4314 Björn Vikinge RÅSS 16.0 17.0 33.0 33.0
19th Optimist B 4215 Emil Wolfgang HJBK 19.0 21.0 DNC 40.0 40.0
20th Optimist B 4405 Mia Petersson LDSS 20.0 21.0 DNS 41.0 41.0

Optimist Grön Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club Race 1 Race 2 Total Nett
1st Optimist Grön 4092 Elliot de Susini RÖSS 2.0 1.0 3.0 3.0
2nd Optimist Grön 4010 Lina Rybeck RÖSS 6.0 2.0 8.0 8.0
3rd Optimist Grön 4163 Jonathan Östling RÖSS 3.0 5.0 8.0 8.0
4th Optimist Grön 4355 Isak Jonsson Öhström KKKK 1.0 8.0 9.0 9.0
5th Optimist Grön 3962 Johan Sameus RÖSS 7.0 4.0 11.0 11.0
6th Optimist Grön 3727 Josefina Vikinge RÅSS 5.0 7.0 12.0 12.0
7th Optimist Grön 4389 Vilgot Moeschlin RÖSS 4.0 9.0 13.0 13.0
8th Optimist Grön 37141 Tyra Axhede RÖSS 9.0 6.0 15.0 15.0
9th Optimist Grön 3984 David Kylebäck HJBK 13.0 DNC 3.0 16.0 16.0
10th Optimist Grön 4162 Agnes Abrahamsson RÖSS 8.0 13.0 DNC 21.0 21.0
11th Optimist Grön 3727 Josefina Vikinge RÅSS 13.0 DNC 13.0 DNC 26.0 26.0

www.rorviksss.se
info@rorviksss.se

www.rorviksss.se
info@rorviksss.se

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com