event burgee venue burgee

RÖSS vårsegling

Rörviks Segelsällskap

RESULTAT - RÖSS vårsegling 2014-04-05

Optimist A Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 4/5 R2 4/5 Total Nett
1st Optimist A SWE4538 Freja King LDSS 2.0 4.0 6.0 6.0
2nd Optimist A SWE4269 Julia Dahlberg LDSS 3.0 3.0 6.0 6.0
3rd Optimist A SWE4529 Hugo Sundström LDSS 8.0 1.0 9.0 9.0
4th Optimist A SWE4379 Anton Gustavsson KKKK 7.0 2.0 9.0 9.0
5th Optimist A SWE4403 Oscar Fyrk LESS 6.0 6.0 12.0 12.0
6th Optimist A SWE4501 Tilde Zeeberg LDSS 4.0 9.0 13.0 13.0
7th Optimist A SWE4065 Carl Lewerth RÅSS 1.0 13.0 14.0 14.0
8th Optimist A SWE4317 Ludvig Hagby RÖSS 5.0 10.0 15.0 15.0
9th Optimist A SWE4472 Lovisa Darin KKKK 10.0 7.0 17.0 17.0
10th Optimist A SWE4430 Madeleine Åsberg LESS 13.0 5.0 18.0 18.0
11th Optimist A ESP Linnea Darin KKKK 11.0 8.0 19.0 19.0
12th Optimist A SWE4202 Tilde Skörvald KKKK 9.0 12.0 21.0 21.0
13th Optimist A SWE4555 Fanny de Susini RÖSS 16.0 11.0 27.0 27.0
14th Optimist A SWE4306 Felicia Fernström RÖSS 15.0 14.0 29.0 29.0
15th Optimist A SWE3977 Jonathan Zachrisson KKKK 14.0 16.0 30.0 30.0
16th Optimist A SWE3599 Erik Bergland BKSS 12.0 19.0 DNC 31.0 31.0
17th Optimist A CSE 350 Joel Wahlstedt BKSS 18.0 15.0 33.0 33.0
18th Optimist A SWE4525 Emil Bertilsson KKKK 17.0 19.0 BFD 36.0 36.0

Optimist B Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 16, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 4/5 R2 4/5 Total Nett
1st Optimist B SWE4451 Therese Bowald RÅSS 3.0 2.0 5.0 5.0
2nd Optimist B SWE4536 Maya King LDSS 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Optimist B SWE 4405 Mia Petersson LDSS 5.0 4.0 9.0 9.0
4th Optimist B SWE4314 Björn Vikinge RÅSS 2.0 9.0 11.0 11.0
5th Optimist B SWE4347 Gustav Sevedag RÖSS 6.0 5.0 11.0 11.0
6th Optimist B SWE4542 Jennifer Öhrnell RÅSS 11.0 1.0 12.0 12.0
7th Optimist B SWE4540 Vilde Helm LDSS 8.0 6.0 14.0 14.0
8th Optimist B SWE 4338 Svante Munkby RÖSS 7.0 10.0 17.0 17.0
9th Optimist B SWE4413 Emil Järsten LESS 1.0 17.0 BFD 18.0 18.0
10th Optimist B SWE3580 Joar Persson RÅSS 14.0 7.0 21.0 21.0
11th Optimist B SWE4348 Filip Frohagen KKKK 9.0 12.0 21.0 21.0
12th Optimist B SWE4283 Svea Sahlin RÖSS 15.0 8.0 23.0 23.0
13th Optimist B SWE3608 Erik Fyrk LESS 10.0 13.0 23.0 23.0
14th Optimist B SWE4063 Elsa Aronsson LESS 13.0 11.0 24.0 24.0
15th Optimist B SWE3887 Jonatan Råsander RÅSS 12.0 14.0 26.0 26.0
16th Optimist B SWE3998 Gabriel Fisher RÖSS 16.0 17.0 DNC 33.0 33.0

Optimist C Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 4/5 R2 4/5 Total Nett
1st Optimist C SWE3498 Disa Ahlström LDSS 3.0 1.0 4.0 4.0
2nd Optimist C SWE007 Emrik Od LDSS 1.0 3.0 4.0 4.0
3rd Optimist C SWE4092 Elliot de Susini RÖSS 2.0 4.0 6.0 6.0
4th Optimist C SWE4265 Tea Zeeberg LDSS 6.0 2.0 8.0 8.0
5th Optimist C SWE4010 Lina Rybeck RÖSS 4.0 6.0 10.0 10.0
6th Optimist C SWE37141 Tyra Axhede RÖSS 7.0 5.0 12.0 12.0
7th Optimist C 11 Johan Sameus RÖSS 8.0 7.0 15.0 15.0
8th Optimist C SWE4243 Ludvig Sundström LDSS 5.0 12.0 OCS 17.0 17.0
9th Optimist C 14 Lisa Sandmark RÖSS 10.0 8.0 18.0 18.0
10th Optimist C SWE 718 Jonathan Östling RÖSS 9.0 9.0 18.0 18.0
11th Optimist C SWE8230 Jonatan Vinerg RÖSS 12.0 DNC 12.0 DNC 24.0 24.0

www.rorviksss.se
info@rorviksss.se

www.rorviksss.se
info@rorviksss.se

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com