event burgee venue burgee

Torsdagssegling Höst 2012

Rörviks Segelsällskap

Höstserien 2012 -slutställning

E-jolle Class

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 30/8 R2 30/8 R1 13/9 R2 13/9 R1 20/9 R2 20/9 Total Nett
1 E-jolle SWE 3636 Carl Ferm 1.0 1.0 2.0 1.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 19.0 12.0
2 E-jolle SWE 83 Fanny Edgren 3.0 2.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 1.0 1.0 21.0 14.0
3 E-jolle SWE 95 Joel Wall (7.0 DNC) 7.0 DNC 1.0 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 31.0 24.0
4 E-jolle SWE 28 Johanna Thiringer 2.0 3.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 33.0 26.0
5 E-jolle SWE 3569 Karl Nyström 4.0 5.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 37.0 30.0
6 E-jolle SWE 3671 Viktor Berg (7.0 OCS) 4.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 39.0 32.0

Feva Class

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 30/8 R2 30/8 R1 20/9 R2 20/9 Total Nett
1 Feva SWE 2854 William Peterson/Johan Strannelind 4.0 DNC 4.0 DNC 1.0 1.0 10.0 10.0
2 Feva SWE 1031 Alexander Graf / Oscar Hellgren 1.0 1.0 4.0 DNC 4.0 DNC 10.0 10.0
3 Feva SWE 2854 Victor Ceder / Pontus Hansen 2.0 2.0 4.0 DNC 4.0 DNC 12.0 12.0

Optimist Blå Class

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 30/8 R2 30/8 R1 13/9 R2 13/9 R1 20/9 R2 20/9 Total Nett
1 Optimist Blå SWE 3998 Eskil Jonasson 1.0 (3.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 8.0 5.0
2 Optimist Blå SWE 3577 Julia Holmgren 3.0 1.0 4.0 4.0 (8.0) 2.0 22.0 14.0
3 Optimist Blå SWE 4426 Ramus Lindström (5.0) 5.0 3.0 2.0 3.0 4.0 22.0 17.0
4 Optimist Blå SWE 4321 Johanna Edh (10.0) 6.0 2.0 6.0 4.0 3.0 31.0 21.0
5 Optimist Blå SWE 4488 Fredrik Hansson 2.0 2.0 7.0 8.0 7.0 (16.0 OCS) 42.0 26.0
6 Optimist Blå SWE 4317 Ludwig Hagby 8.0 (12.0) 6.0 5.0 5.0 5.0 41.0 29.0
7 Optimist Blå SWE 4487 Johan Hansson 6.0 7.0 8.0 3.0 (10.0) 9.0 43.0 33.0
8 Optimist Blå SWE 4089 Karolina Landmark (15.0) 4.0 5.0 11.0 9.0 10.0 54.0 39.0
9 Optimist Blå SWE 4172 Jonatan Krensler 7.0 13.0 12.0 (16.0 DNC) 2.0 6.0 56.0 40.0
10 Optimist Blå SWE 4128 Lukas Lindström 4.0 8.0 10.0 (16.0 DNC) 14.0 8.0 60.0 44.0
11 Optimist Blå SWE 4155 Julius Sjöstrand 9.0 10.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 6.0 11.0 68.0 52.0
12 Optimist Blå SWE 4016 Irma Holmgren 14.0 (16.0 BFD) 9.0 7.0 12.0 12.0 70.0 54.0
13 Optimist Blå SWE 4283 Svea Sahlin 13.0 (16.0 BFD) 11.0 10.0 13.0 7.0 70.0 54.0
14 Optimist Blå SWE 4092 Fanny de Susini 11.0 9.0 (16.0 OCS) 9.0 11.0 14.0 70.0 54.0
15 Optimist Blå SWE 4471 Ludwig Lindgren 12.0 11.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 15.0 13.0 83.0 67.0

Optimist Röd Class

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 30/8 R2 30/8 R1 13/9 R2 13/9 R1 20/9 R2 20/9 Total Nett
1 Optimist Röd SWE 4215 Joel Warvne 2.0 2.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 1.0 1.0 30.0 18.0
2 Optimist Röd SWE 4271 Erik Landmark 6.0 6.0 (12.0 OCS) 2.0 2.0 12.0 OCS 40.0 28.0
3 Optimist Röd SWE 4356 Sebastian Zamola 8.0 5.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 4.0 3.0 44.0 32.0
4 Optimist Röd SWE 4460 Erik Nevhagen 1.0 3.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 52.0 40.0
5 Optimist Röd SWE 4338 Jesper Gunneling (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 3.0 2.0 53.0 41.0
6 Optimist Röd SWE 4389 Lucas Bergström 5.0 1.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 54.0 42.0
7 Optimist Röd SWE 4417 Marcus Warvne 4.0 4.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 56.0 44.0
8 Optimist Röd SWE 4489 Fabian Magnusson 9.0 (12.0 BFD) 12.0 OCS 1.0 12.0 DNC 12.0 DNC 58.0 46.0
9 Optimist Röd SWE 4413 Albin Bergqvist 3.0 (12.0 BFD) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 63.0 51.0
10 Optimist Röd SWE 4405 Sofie Petersson 10.0 7.0 (12.0 DNC) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 65.0 53.0
11 Optimist Röd SWE 4416 Anton Bergqvist 7.0 (12.0 BFD) 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 12.0 DNC 67.0 55.0

http://www.rorviksss.se/

http://www.rorviksss.se/

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
http://www.sailwave.com/