event burgee venue burgee

Torsdagssegling Höst 2012

Rörviks Segelsällskap

Höstserien 2012-09-20

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 13/9 R2 13/9 Total Nett
1 E-jolle SWE 83 Fanny Edgren 1.0 1.0 2.0 2.0

Feva grön Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 13/9 R2 13/9 Total Nett
1 Feva grön SWE 2854 William Peterson/Johan Strannelind 1.0 1.0 2.0 2.0

Optimist Blå Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 13/9 R2 13/9 Total Nett
1 Optimist Blå SWE 3998 Eskil Jonasson 1.0 1.0 2.0 2.0
2 Optimist Blå SWE 4321 Johanna Edh 4.0 3.0 7.0 7.0
3 Optimist Blå SWE 4426 Ramus Lindström 3.0 4.0 7.0 7.0
4 Optimist Blå SWE 4172 Jonatan Krensler 2.0 6.0 8.0 8.0
5 Optimist Blå SWE 3577 Julia Holmgren 8.0 2.0 10.0 10.0
6 Optimist Blå SWE 4317 Ludwig Hagby 5.0 5.0 10.0 10.0
7 Optimist Blå SWE 4155 Julius Sjöstrand 6.0 11.0 17.0 17.0
8 Optimist Blå SWE 4487 Johan Hansson 10.0 9.0 19.0 19.0
9 Optimist Blå SWE 4089 Karolina Landmark 9.0 10.0 19.0 19.0
10 Optimist Blå SWE 4283 Svea Sahlin 13.0 7.0 20.0 20.0
11 Optimist Blå SWE 4128 Lukas Lindström 14.0 8.0 22.0 22.0
12 Optimist Blå SWE 4488 Fredrik Hansson 7.0 16.0 OCS 23.0 23.0
13 Optimist Blå SWE 4016 Irma Holmgren 12.0 12.0 24.0 24.0
14 Optimist Blå SWE 4092 Fanny de Susini 11.0 14.0 25.0 25.0
15 Optimist Blå SWE 4471 Ludwig Lindgren 15.0 13.0 28.0 28.0

Optimist Röd Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 13/9 R2 13/9 Total Nett
1 Optimist Röd SWE 4215 Joel Warvne 1.0 1.0 2.0 2.0
2 Optimist Röd SWE 4338 Jesper Gunneling 3.0 2.0 5.0 5.0
3 Optimist Röd SWE 4271 Erik Landmark 2.0 5.0 OCS 7.0 7.0
4 Optimist Röd SWE 4356 Sebastian Zamola 4.0 3.0 7.0 7.0

https://www.rorviksss.se/

https://www.rorviksss.se/

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
http://www.sailwave.com/