event burgee venue burgee

Torsdagssegling

Rörviks Segelsällskap

Torsdagssegling 2019-08-15

Optimist Blå Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 15/8 R2 15/8 Total Nett
1st Optimist Blå DEN 8469 Alva Carlen 1.0 2.0 3.0 3.0
2nd Optimist Blå SWE 4426 Leah Bernhardtz 4.0 3.0 7.0 7.0
3rd Optimist Blå SWE 4263 Iris Nicolin 6.0 4.0 10.0 10.0
4th Optimist Blå SWE 4605 Stig Nicolin 5.0 5.0 10.0 10.0
5th Optimist Blå SWE 4319 Vidar Berntsson 3.0 8.0 11.0 11.0
6th Optimist Blå SWE 4051 William Bergström 11.0 1.0 12.0 12.0
7th Optimist Blå SWE 4485 Alice Sedin 2.0 10.0 12.0 12.0
8th Optimist Blå SWE 4172 Viking Berntsson 7.0 7.0 14.0 14.0
9th Optimist Blå SWE 4283 Erik Ahner 9.0 6.0 15.0 15.0
10th Optimist Blå SWE 4589 Valdemar Smidfelt 8.0 9.0 17.0 17.0
11th Optimist Blå SWE 4578 Ludde Fredriksson 10.0 11.0 21.0 21.0
12th Optimist Blå SWE 4389 Elvin Grimfelt 12.0 12.0 24.0 24.0

Optimist Röd Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 15/8 R2 15/8 Total Nett
1st Optimist Röd SWE 4814 Levi Bernhardtz 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Optimist Röd SWE 4396 Esther Lagerstrand 3.0 2.0 5.0 5.0
3rd Optimist Röd SWE 4798 Annie Hinton 2.0 5.0 7.0 7.0
4th Optimist Röd SWE 4769 Noah Bernhardtz 5.0 3.0 8.0 8.0
5th Optimist Röd SWE 3649 Erik Sameus 6.0 4.0 10.0 10.0
6th Optimist Röd SWE 4370 Alfons Sellin 4.0 7.0 11.0 11.0
7th Optimist Röd SWE 4817 Tyra Axhede 7.0 6.0 13.0 13.0

Feva Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 15/8 R2 15/8 Total Nett
1st Feva 3092 Karl & William 1.0 1.0 2.0 2.0

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 15/8 R2 15/8 Total Nett
1st E-jolle SWE 69 Johan Sameus 1.0 1.0 2.0 2.0

Laser Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 15/8 R2 15/8 Total Nett
1st Laser 201726 Richard Domack 2.0 1.0 3.0 3.0
2nd Laser 60611 Jens Sevedag 1.0 2.0 3.0 3.0
3rd Laser 91979 Olle Ekström 4.0 DNF 4.0 DNS 8.0 8.0

www.rorviksss.se

www.rorviksss.se

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com