event burgee venue burgee

Torsdagssegling Vår 2012

Rörviks Segelsällskap

Torsdag 24 maj 2012

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 24/5 R2 24/5 Total Nett
1 E-jolle SWE 3655 John Diedrichs 1.0 2.0 3.0 3.0
2 E-jolle SWE 95 Joel Wall 4.0 1.0 5.0 5.0
3 E-jolle SWE 3116 Jesper Gunneling 2.0 3.0 5.0 5.0
4 E-jolle SWE 4 Carl Ferm 3.0 4.0 7.0 7.0
5 E-jolle SWE 3671 Viktor Berg 8.0 5.0 13.0 13.0
6 E-jolle SWE 3473 Mattias Dahlberg 5.0 9.0 14.0 14.0
7 E-jolle SWE 3547 Ellinor Hansson 6.0 8.0 14.0 14.0
8 E-jolle SWE 3597 Fredrik Gärdhagen 7.0 7.0 14.0 14.0
9 E-jolle SWE 83 Fanny Edgren 9.0 6.0 15.0 15.0
10 E-jolle SWE 28 Johanna Thiringer 10.0 10.0 20.0 20.0

Optimist Grön Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 24/5 Total Nett
1 Optimist Grön SWE 4317 Ludwig Hagby 1.0 1.0 1.0
2 Optimist Grön SWE 4128 Lukas Lindström 2.0 2.0 2.0
3 Optimist Grön SWE 4338 Svea Sahlin 3.0 3.0 3.0
4 Optimist Grön SWE 12063 Linus Norberg 4.0 4.0 4.0
5 Optimist Grön SWE 278 Jonatan Krensler 5.0 5.0 5.0
6 Optimist Grön SWE 6 Axel Wikner 6.0 6.0 6.0
7 Optimist Grön SWE 4471 Ludwig Lindgren 7.0 7.0 7.0
8 Optimist Grön SWE 361 Asta Lundgren 8.0 8.0 8.0
9 Optimist Grön SWE 23194 Ida Moseby 9.0 9.0 9.0
10 Optimist Grön SWE 20 Erika Lindblom 10.0 10.0 10.0

Optimist Blå Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 24/5 R2 24/5 Total Nett
1 Optimist Blå SWE 3998 Eskil Jonasson 1.0 1.0 2.0 2.0
2 Optimist Blå SWE 4155 Julius Sjöstrand 2.0 3.0 5.0 5.0
3 Optimist Blå SWE 4321 Johanna Edh 4.0 2.0 6.0 6.0
4 Optimist Blå SWE 4426 Ramus Lindström 3.0 4.0 7.0 7.0
5 Optimist Blå SWE 4089 Karolina Landmark 5.0 6.0 11.0 11.0
6 Optimist Blå SWE 3983 Johan Hansson 8.0 5.0 13.0 13.0
7 Optimist Blå SWE 4092 Fanny de Susini 6.0 7.0 13.0 13.0
8 Optimist Blå SWE 3615 Fredrik Hansson 7.0 8.0 15.0 15.0

Optimist Röd Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 24/5 R2 24/5 Total Nett
1 Optimist Röd SWE 4386 Erik Nevhagen 1.0 1.0 2.0 2.0
2 Optimist Röd SWE 4389 Lucas Bergström 2.0 2.0 4.0 4.0
3 Optimist Röd SWE 4417 Marcus Warvne 7.0 3.0 10.0 10.0
4 Optimist Röd SWE 4416 Anton Bergqvist 6.0 4.0 10.0 10.0
5 Optimist Röd SWE 4413 Albin Bergqvist 3.0 8.0 11.0 11.0
6 Optimist Röd SWE 4394 Karl Nyström 8.0 5.0 13.0 13.0
7 Optimist Röd SWE 4 Fabian Magnusson 4.0 10.0 14.0 14.0
8 Optimist Röd SWE 4393 Josefine Åkesson 5.0 9.0 14.0 14.0
9 Optimist Röd SWE 4358 Hanna Gärdhagen 10.0 6.0 16.0 16.0
10 Optimist Röd SWE 4311 Anna Sundelin 9.0 7.0 16.0 16.0
11 Optimist Röd SWE 4356 Sebastian Zamola 12.0 11.0 23.0 23.0
12 Optimist Röd SWE 4414 Emil Wennerholm 11.0 12.0 23.0 23.0
13 Optimist Röd SWE 4405 Sofie Petersson 13.0 13.0 26.0 26.0

www.rorviksss.se

www.rorviksss.se

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
www.sailwave.com