venue burgee

Torsdagssegling vår 2020

Rörviks Segelsällskap

event burgee

Results are final as of 22:18 on May 14, 2020

Optimist Blå Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 7/5 R2 7/5 R3 7/5 R1 14/5 Total Nett
1st Optimist Blå SWE 4051 William Bergström RÖSS 1.0 1.0   1.0 3.0 3.0
2nd Optimist Blå SWE 4162 Amir Tahrodi RÖSS 2.0 5.0   13.0 DNF 20.0 20.0
3rd Optimist Blå SWE 4695 Iris Nicolin RÖSS 4.0 3.0   13.0 DNC 20.0 20.0
4th Optimist Blå SWE 4503 Elin Sedin RÖSS 3.0 4.0   13.0 DNC 20.0 20.0
5th Optimist Blå SWE 4426 Leah Bernhardtz RÖSS 9.0 2.0   13.0 DNC 24.0 24.0
6th Optimist Blå SWE 4462 Sigrid Uleberg RÖSS 6.0 6.0   13.0 DNC 25.0 25.0
7th Optimist Blå SWE 3587 Oliver Lundgren RÖSS 7.0 9.0   13.0 DNC 29.0 29.0
8th Optimist Blå SWE 4600 Stig Nicolin RÖSS 8.0 8.0   13.0 DNC 29.0 29.0
9th Optimist Blå SWE 4461 Adam Hinton RÖSS 5.0 13.0 BFD   13.0 DNS 31.0 31.0
10th Optimist Blå SWE 3895 Axel Carlsson RÖSS 13.0 BFD 7.0   13.0 DNC 33.0 33.0
11th Optimist Blå SWE 4589 Valdemar Smidfelt RÖSS 13.0 DNC 13.0 DNC   13.0 DNF 39.0 39.0
11th Optimist Blå SWE 4243 Kasper Johansson RÖSS 13.0 DNC 13.0 DNC   13.0 DNF 39.0 39.0

Optimist Röd Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 7/5 R2 7/5 R3 7/5 R1 14/5 Total Nett
1st Optimist Röd SWE 4798 Annie Hinton RÖSS 2.0 2.0   1.0 5.0 5.0
2nd Optimist Röd SWE 4814 Levi Bernhardtz RÖSS 1.0 1.0   6.0 DNC 8.0 8.0
3rd Optimist Röd DEN 8469 Alva Carlén RÖSS 4.0 3.0   2.0 9.0 9.0
4th Optimist Röd SWE 4485 Alice Sedin RÖSS 3.0 4.0   6.0 DNC 13.0 13.0
5th Optimist Röd SWE 4004 Hugo Hjelmåker RÖSS 5.0 5.0   6.0 DNF 16.0 16.0

Optimist Grön Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 7/5 R2 7/5 R3 7/5 R1 14/5 Total Nett
1st Optimist Grön SWE 23085 Greta Uleberg RÖSS 1.0       1.0 1.0
2nd Optimist Grön SWE 4389 Edvin Grimfelt RÖSS 2.0       2.0 2.0
3rd Optimist Grön SWE 3849 Malte Carlén RÖSS 3.0       3.0 3.0
4th Optimist Grön SWE 00 Teo RÖSS 4.0       4.0 4.0

RS Feva Class

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName Club R1 7/5 R2 7/5 R3 7/5 R1 14/5 Total Nett
1st RS Feva SWE 2854 Esther Lagerstrand, Tyra Axhede RÖSS 1.0 2.0 1.0 1.0 5.0 5.0
2nd RS Feva SWE 3092 Karl Eriksson, William Hulten RÖSS 2.0 1.0 2.0 3.0 DNC 8.0 8.0

www.rorviksss.se
info@rorviksss.se

www.rorviksss.se
info@rorviksss.se

Sailwave Scoring Software 2.28.2
www.sailwave.com