event burgee venue burgee

Torsdagssegling Vår 2011

Rörviks Segelsällskap

Torsdag 5 maj 2011

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 5/5 R2 5/5 Total Nett
1 E-jolle SWE 95 RÖSS Joel Wall 2.0 2.0 4.0 4.0
2 E-jolle SWE 27 RÖSS Linn Pettersson 4.0 1.0 5.0 5.0
3 E-jolle SWE 3575 RÖSS Fredrik Gärdhagen 5.0 4.0 9.0 9.0
4 E-jolle DEN 1702 RÖSS John Diedrichs 1.0 9.0 OCS 10.0 10.0
5 E-jolle SWE 3192 RÖSS Jonas Dyberg 7.0 3.0 10.0 10.0
6 E-jolle SWE 3503 RÖSS Alfons Nyberg 3.0 7.0 10.0 10.0
7 E-jolle SWE 3492 RÖSS Fredrik Björklund 6.0 5.0 11.0 11.0
8 E-jolle SWE 3473 RÖSS Mattias Dahlberg 8.0 6.0 14.0 14.0

Optimist Blå Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 5/5 R2 5/5 Total Nett
1 Optimist Blå SWE 3577 RÖSS Julia Holmgren 1.0 1.0 2.0 2.0
2 Optimist Blå SWE 4405 RÖSS Sofie Petersson 2.0 5.0 7.0 7.0
3 Optimist Blå SWE 4011 RÖSS Carl Germundsson 7.0 OCS 2.0 9.0 9.0
4 Optimist Blå SWE 4163 RÖSS Sebastian Zamola 7.0 OCS 3.0 10.0 10.0
5 Optimist Blå SWE 411 RÖSS Emil Wennerholm 7.0 OCS 4.0 11.0 11.0
6 Optimist Blå SWE 4335 RÖSS Sarah Peterson 7.0 OCS 7.0 OCS 14.0 14.0

Optimist Röd Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 5/5 R2 5/5 Total Nett
1 Optimist Röd SWE 3615 RÖSS Marcus Warvne 5.0 3.0 8.0 8.0
2 Optimist Röd SWE 4155 RÖSS Albin Bergqvist 4.0 5.0 9.0 9.0
3 Optimist Röd SWE 4393 RÖSS Josefine Åkesson 9.0 1.0 10.0 10.0
4 Optimist Röd SWE 4282 RÖSS Lucas Bergström 2.0 9.0 11.0 11.0
5 Optimist Röd SWE 4325 RÖSS Fanny Edgren 8.0 4.0 12.0 12.0
6 Optimist Röd SWE 4073 RÖSS Anton Bergqvist 3.0 11.0 14.0 14.0
7 Optimist Röd SWE 4215 RÖSS Joel Warvne 7.0 8.0 15.0 15.0
8 Optimist Röd SWE 4310 RÖSS William Germundsson 6.0 12.0 18.0 18.0
9 Optimist Röd SWE 4338 RÖSS Niklas Munkby 1.0 20.0 OCS 21.0 21.0
10 Optimist Röd SWE 4380 RÖSS Axel Germundsson 20.0 OCS 2.0 22.0 22.0
11 Optimist Röd SWE 4115 RÖSS Ludvig Wennerholm 13.0 10.0 23.0 23.0
12 Optimist Röd SWE 4394 RÖSS Karl Nyström 12.0 13.0 25.0 25.0
13 Optimist Röd SWE 4386 RÖSS Erik Nevhagen 20.0 OCS 6.0 26.0 26.0
14 Optimist Röd SWE 4309 RÖSS Ellinor Hansson 20.0 OCS 7.0 27.0 27.0
15 Optimist Röd SWE 4207 RÖSS Kajsa Mattson 14.0 14.0 28.0 28.0
16 Optimist Röd SWE 4142 RÖSS Anna Sundberg 10.0 20.0 OCS 30.0 30.0
17 Optimist Röd SWE 4243 RÖSS Hanna Gärdhagen 11.0 20.0 OCS 31.0 31.0
18 Optimist Röd SWE 4311 RÖSS Anna Sundelin 20.0 OCS 20.0 OCS 40.0 40.0
18 Optimist Röd blank RÖSS Christoffer Sinclair 20.0 OCS 20.0 OCS 40.0 40.0

29er Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 5/5 R2 5/5 Total Nett
1 29er SWE 1055 RÖSS Fredrik Pehrson / Vidar Lindgren 1.0 1.0 2.0 2.0
2 29er SWE 1748 RÖSS Tobias Anjemark / Jakob Nevhagen 2.0 2.0 4.0 4.0

RS Feva Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo Club HelmName R1 5/5 R2 5/5 Total Nett
1 RS Feva SWE 2902 RÖSS Louise Waldenby / Albin Påhlsson 1.0 1.0 2.0 2.0

https://www.rorviksss.se/

https://www.rorviksss.se/

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
http://www.sailwave.com/