event burgee venue burgee

Torsdagssegling

Rörviks Segelsällskap

Höstserien 2013-09-19

E-jolle Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 19/9 R2 19/9 Total Nett
1st E-jolle SWE 3569 Karl Nyström 2.0 1.0 3.0 3.0
2nd E-jolle SWE 3192 Jonas Dyberg 1.0 2.0 3.0 3.0
3rd E-jolle SWE 3543 Johan Hansson 3.0 3.0 6.0 6.0

Feva Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 19/9 R2 19/9 Total Nett
1st Feva SWE 3536 Emil Hjerdin / Julius Sjöstrand 1.0 1.0 2.0 2.0
2nd Feva SWE 3083 Lucas Bergström / Eskil Jonasson 2.0 2.0 4.0 4.0
3rd Feva SWE 2854 Julia Holmgren / Irma Holmgren 3.0 3.0 6.0 6.0

Optimist Blå Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 19/9 R2 19/9 Total Nett
1st Optimist Blå SWE 4488 Fredrik Hansson 1.0 2.0 3.0 3.0
2nd Optimist Blå SWE 4426 Ramus Lindström 2.0 3.0 5.0 5.0
3rd Optimist Blå SWE 4128 Lukas Lindström 6.0 1.0 7.0 7.0
4th Optimist Blå SWE 4317 Ludwig Hagby 3.0 6.0 9.0 9.0
5th Optimist Blå SWE 4172 Jonatan Krensler 4.0 5.0 9.0 9.0
6th Optimist Blå SWE 4555 Fanny de Susini 5.0 9.0 14.0 14.0
7th Optimist Blå SWE 4541 Karolina Landmark 9.0 7.0 16.0 16.0
8th Optimist Blå SWE 4283 Svea Sahlin 8.0 8.0 16.0 16.0
9th Optimist Blå SWE 4338 Svante Munkby 14.0 DNC 4.0 18.0 18.0
10th Optimist Blå SWE 4347 Gustaf Sevedag 7.0 11.0 18.0 18.0
11th Optimist Blå SWE 4089 Karl Landmark 10.0 10.0 20.0 20.0

Optimist Grön Class

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 23, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName R1 19/9 Total Nett
1st Optimist Grön 4227 Noah Hjerdin 1.0 1.0 1.0
2nd Optimist Grön 4162 Agnes Abrahamsson 2.0 2.0 2.0
3rd Optimist Grön 4416 Isabelle Hånell 3.0 3.0 3.0
4th Optimist Grön 17794 Edvin Hagelberg 4.0 4.0 4.0
6th Optimist Grön 3486 Viktor Månsson 6.0 6.0 6.0
7th Optimist Grön xxxx William Ahlefeldt Bojer 7.0 7.0 7.0
8th Optimist Grön 3962 Johan Sameus 8.0 8.0 8.0
9th Optimist Grön 9 Jonathan Östling 9.0 9.0 9.0
10th Optimist Grön 423 Lina Rydbeck 10.0 10.0 10.0
11th Optimist Grön 8 Vilgot Moeschlin 11.0 11.0 11.0
12th Optimist Grön 37141 Tyra Axhede 12.0 12.0 12.0
13th Optimist Grön 4178 Mette Träff 13.0 13.0 13.0
14th Optimist Grön 10 Lisa Sandmark 14.0 14.0 14.0
15th Optimist Grön 1469 Lisa Lundin 15.0 15.0 15.0
16th Optimist Grön 1 William Rönnborg 16.0 16.0 16.0
17th Optimist Grön 3685 Kaleb Hagerius 17.0 17.0 17.0
18th Optimist Grön 109 Filippa Kato 18.0 18.0 18.0
19th Optimist Grön 604 Johanna Pettersson 19.0 19.0 19.0
20th Optimist Grön 15 My Fredriksson 20.0 20.0 20.0
21st Optimist Grön 5 Jonathan Winberg 21.0 21.0 21.0
22nd Optimist Grön 11 Clara Aldergren / Ingrid Neselius 22.0 22.0 22.0
23rd Optimist Grön xx Frank Nelson 23.0 23.0 23.0
24th Optimist Grön 4 Elliot de Susini 24.0 24.0 24.0

www.rorviksss.se

www.rorviksss.se

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com